Wiatrak w Ręboszewie stoi na najpiękniejszym punkcie widokowym Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – na szczycie góry „Sobótka“.

Dla gości, którzy zdobędą ten szczyt i nasycą duszę widokiem panoramy z najwyższego piętra wiatraka:

W kawiarni można degustować zimne i gorące napoje, osłodzone świeżymi wypiekami domowej roboty oraz podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Klientom w szczególności polecamy pyszne samorobne ciasto, kawę w różnej postaci od mrożonej po gorące Espresso, piwo, napoje, lody oraz smaczne desery owocowe.

Państwa pociechy mogą pozbyć się nadmiaru energii na placu zabaw (ulokowanym w bezpiecznej odległości od kawiarni) lub też ręcznie mieląc mąkę na Wasz chleb: w letnie weekendy (lub po wcześniejszym zamówieniu) organizujemy pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba w tradycyjnym piecu, stojącym obok wiatraka. Oprócz tego, dzieci mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…

Wewnątrz wiatraka znajduje się luksusowy apartament z łożem „king size“, rozkładaną sofą mogącą wygodnie pomieścić dalsze dwie osoby oraz łazienkę z dwuosobową wanną!

Grupom młodzieży lub gościom, dla których wyjątkowa atmosfera noclegu jest najważniejsza, proponujemy „noc na wiatraku“, czyli zdrowy sen na hipoalergicznych materacach na pachnącej, dębowej, dwupoziomowej podłodze maszynowni – z zapierającym dech widokiem na poranne mgły nad kaszubskimi jeziorami. W maszynowni znajduje się aneks kuchenny oraz łazienka z toaletą i z prysznicem dla gości.

Zadzwoń lub napisz:

tel. 608 379 568 / e-mail: biuro@wiatrakcje.pl

 

 

Cennik:

Szczegóły wynajmu obiektu Wiatraka
oraz cennik

 

Wiatrak w Ręboszewie:

Obejrzyj film o wiatraku !!!

Teledysk - Klaudia Marzec

 

Do pobrania:

"Historia powstania wiatraka w Ręboszewie"
prelekcja Piotra Stolz

 

 

Dom do góry nogami w Szymbarku

Wieża widokowa w Szymbarku na terenie Lasów Państwowych

Park Miniatur w Sianowie

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach, a zimą Wieżyca – stok narciarski

Basen w Kartuzach

 

projekt i wykonanie: prolinkstudio.pl